- Start
- Analiza bioenergetyczna
- Szkolenia i warsztaty
- Psychoterapeuci
- Terapia
- O nas
- Kontakt
Forma zajęć: warsztaty bioenergetyczne dla mężczyzn
Prowadzący: Ryszard Tafel (Sopot, certyfikowany psychoterapeuta w nurcie pracy z ciałem wg A. Lowena)
Miejsce: Poznań, Instytut Psychoterapii Ciała
W 2025 roku zapraszamy na cztery warsztaty bioenergetyczne dla mężczyzn z cyklu Męskie Granie prowadzone przez certyfikowanego psychoterapeutę bioenergetycznego Ryszarda Tafla.
W ramach tej formuły odbyło się dotychczas 6 edycji warsztatów dla mężczyzn w różnych miastach Polski. W Poznaniu w 2025 roku odbędą się warsztaty dotyczące następujących tematów:
Zapisy na pierwszy warsztat, Lęk (21-23.02.2025), są już otwarte. Zapraszamy :)
Zapraszamy do uczestniczenia we wszystkich warsztatach.
Istnieje również możliwość zapisania się na każdy osobno.
Co mówi o tych warsztatach prowadzący je Ryszard Tafel?:
Taki warsztat dla mężczyzny to możliwość́ posiedzenia, pobycia z innymi mężczyznami, którzy wnoszą swój emocjonalny rezonans i szeroką perspektywę̨. Można dzięki temu poczuć się̨ mniej samotnym podczas pracy nad wyzwaniami i obawami. A kiedy ludzie nauczą się już zawierzyć sobie nawzajem i możliwa jest większa otwartość, wtedy zaczyna się odkrywanie martwych punktów, zwiększanie samoświadomości, uczenie się̨ nowych umiejętności radzenia sobie i poszerzenie sieci wsparcia.
"Nie jestem moimi zranieniami ani też moją obroną przed nimi. Jestem swoja podróżą.” - James Hollis, „W cieniu Saturna”
Zapraszamy mężczyn w podróż, gdzie mapą będzie nasze ciało, tym razem bierzemy azymut na:
Przezwyciężenie LĘKU jest wyzwaniem, przed którym stoi wielu z nas. Doświadczamy subtelnych uczuć, które znajdują się tuż pod powierzchnią, aż do jawnej paniki. Nie zawsze potrafimy sobie z tym poradzić.
Zamiast próbować pomóc Ci stłumić objawy, będziemy szukać i przyglądać się przyczynom objawów. Możemy pomóc Ci odkryć wiadomości, które sam wysyłasz i zbadać przekonania powodujące niepokój, który odczuwasz. Ważne jest to, że wysyłamy sobie te wiadomości z jakiegoś powodu (paradoksalnie, jest to sposób dbania o siebie).
GNIEW jako siła, a nie powód do obaw to temat, który budzi wiele zainteresowania i dyskusji. Niektórzy uważają, że gniew jest emocją negatywną, którą należy tłumić lub jej unikać. Inni twierdzą, że gniew jest naturalną i pożyteczną reakcją na sytuacje niesprawiedliwe lub krzywdzące, która może być źródłem motywacji i zmiany. Jak więc rozumieć i radzić sobie z gniewem, jak go wyrażać?
Według niektórych, gniew jest emocją, która ma na celu ochronę nas przed zagrożeniem lub naruszeniem naszych granic. Gniew informuje nas o tym, co jest dla nas ważne i co chcemy zmienić. Gniew może być więc siłą budującą, jeśli potrafimy go kontrolować i wyrażać w sposób konstruktywny i asertywny.
Jednak gniew może być też niebezpieczny, jeśli jest niekontrolowany i niezarządzany. Wtedy gniew może prowadzić do przemocy, nienawiści i zemsty. Gniew może też być zniekształcony przez nasze przekonania, oceny lub oczekiwania, które mogą być nieadekwatne do rzeczywistości. Wtedy gniew może być źródłem cierpienia, konfliktów lub poczucia winy.
Tłumienie swojego gniewu i niewyrażanie go w ogóle, może prowadzić do depresji lub chorób psychosomatycznych. Zdarza się, że niektórzy kierują swój gniew na siebie, np. samookaleczając się lub w inny sposób powodując autodestrukcję.
Dlatego ważne jest, aby nauczyć się rozpoznawać i akceptować swój gniew, zrozumieć jego przyczyny i skutki, oraz znaleźć odpowiednie sposoby na jego wyrażanie i rozładowanie.
Gniew jest emocją uniwersalną i naturalną, która może mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki dla nas i dla innych. Tylko wtedy gniew może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem.
„Nawet szczęśliwe życie nie może istnieć bez domieszki ciemności, a słowo „szczęśliwe” straciłoby na znaczeniu, gdyby nie było zrównoważone smutkiem” - C. G. Jung
Jako mężczyźni przechodzimy nad wieloma trudnymi sprawami nie zatrzymując się, a im bardziej wrażliwe są tematy lub bolesne nasze przechodzenie przez nie, tym bardziej, często zamienia się ono w bieg, czasem w wyścig a właściwie w ucieczkę.
Jedynym hamulcem jest nasze ciało. Nasze ciało, które jest przyjacielem, a jednocześnie: kontenerem uczuć, wspomnień i kontaktów.
Często daje nam subtelne sygnały: warto zwolnić, zatrzymać się, odpocząć. Jednak często wielu z nas jest tak „twardymi” - w przenośni i dosłownie, że nie nawiązują dialogu, nie słuchają tylko pędzą.
Kiedy mężczyźni mówią o swoim żalu, pojawia się lęk, frustracja i ból.
Moment, w którym dzielą się tym jest rozpoczęciem procesu leczenia. Usłyszenie siebie i pozwolenie innym mężczyznom słuchać i widzieć jest też odbudowywaniem relacji ze sobą oraz zbudowaniem nowej więzi w relacjach z innymi ludźmi.
Jeśli jesteś gotów zatrzymać się na chwilę albo zwolnić, ten warsztat, w męskiej grupie, jest miejscem dla CIEBIE.
Pamiętaj że Ty wiesz co jest dla ciebie najlepsze w tej chwili oraz to, że biec potrafisz i kiedy tylko zdecydujesz możesz znowu wrócić do tego co znasz, do biegu.
Czy jesteś gotowy stanąć twarzą w twarz z samym sobą w bezpiecznym, męskim gronie?
Warsztat Radość to ekskluzywna przestrzeń stworzona dla mężczyzn przez mężczyzn. Odkryj moc męskiej grupy, gdzie każdy rozumie walkę z codziennym napięciem i poszukiwaniem głębszego sensu.
Zanurzysz się w nurt pracy psychoterapeutycznej stworzony przez Aleksandra Lowena pod okiem wyspecjalizowanego, certyfikowanego psychoterapeuty.
To tutaj, w grupie pełnej wsparcia, eksplorować będziesz siebie, aby uwolnić ciało i umysł, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem emocjonalnym i seksualnym.
Co zyskasz uczestnicząc w warsztacie:
Warsztaty Lowenowskie to droga do Siebie prowadząca przez pracę z ciałem. Inwestycja pełna wrażeń, bardzo ciekawa i z całą pewnością zdumiewająca (bo to, co w sobie ukrywamy, może naprawdę nas zdziwić, zwłaszcza jeśli długo kryliśmy to przed sobą).
Nie jesteś sam w swoich poszukiwaniach. Dołącz do naszego cyklu warsztatów MĘSKIE GRANIE i zacznij podróż do autentyczności i pełni życia, jakiej pragniesz.
Zapisz się teraz i zacznij transformację w męskim gronie, które rozumie i wspiera.
Razem wiele zyskujemy.
1.199 zł.
Miejsce na warsztacie gwarantuje:
W przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w warsztatach po terminie określonym dla danego warsztatu. do dnia warsztatu, nie przysługuje mu zwrot wpłaconej wcześniej kwoty (niezależnie od przyczyny rezygnacji).
Katarzyna Kujawa
Organizator: Instytut Psychoterapii Ciała, dr Karolina Rynkowska
psychoza, aktualny lub przebyty - niewyleczony uraz fizyczny
Start | 21-02-2025 |
Koniec | 28-11-2025 |
Max. ilość | 12 |
Cena | 1199 zł. za każdy warsztat |
Kategorie | Terapie grupowe |